Pres Záhorí, pres generácie v predpredaji!

Dovoľujeme si Vám oznámiť radostnú správu 🙂 – tvrdá práca všetkých členov LH Kamarádzi pod vedením Mgr. Miroslava Buzrlu na projekte „Pres Záhorí, pres generácie“ má svoj výsledok – CD.

Za podporu a možnosť realizácie CD ďakujeme ❤❤❤Fond na podporu umenia a obec Kúty.

Inšpiráciu sme čerpali z dostupných zachovaných písomných materiálov (Záhorácke pjesňičky Janka Blaha; Eva Studeničová spieva z piesňovej zbierky Karola Plicku; Terézia Kvapilová – Prez Závody je chodníček, za Závody kríž; zápisky ľudových piesní Floriána Benkoviča a Vendelína Šrámka zo Závodu; Marcela Antálková – Brocké, Brocké, Brocké dolina). Ľudia si od nepamäti uľahčovali tvrdú robotu spievaním. V dnešnej dobe stáleho zhonu a povinností sa spev vytráca. V projekte sme chceli oživiť ľudové piesne z regiónu Záhorie a súčasne prepojiť spevákov a muzikantov rôznych vekových kategórií z rôznych kútov Záhoria. Na nahrávaní CD sa tak stretli LH Kamarádzi 🎻🪗🥁🎺 s 🎤MZ Kúcané a ŽSSk Kútnica z Kútov, 🎤Folklórna skupina Lanšper a ich ženská spevácka zložka Kukulénki zo Závodu, 🎤dievčenská spevácka skupina Spjevule ze Skalice, 🎤🪗2bra3 Šediví z Borského Mikuláša a najmladší spevák 🎤 Šimon Hipský z Brodského. Aj keď nahrávanie bolo náročné nikdy nechýbala dobrá nálada, veď sa vždy stretli dobrí kamaráti 🙂. Vážime si, že do nahrávania vložili kúsok zo seba a všetkým patrí vďaka ❤❤❤ za ich námahu, čas a energiu.

Našim zámerom bolo a stále je spájať ľudí dobrej vôle – starších, aby si pri pekných pesničkách zaspomínali a oddýchli a mladým ukázať krásu, pestrosť a rôznorodosť záhoráckeho folklóru. Podporiť náš rozvoj umeleckých aktivít zameraných na hudbu a obnovu ľudových tradícii môžete aj prostredníctvom tohto CD. V prípade záujmu nás kontaktujte:

LH Kamarádzi
Hlboká cesta 1384/29
908 01 Kúty
lhkamaradzi@gmail.com
tel: +421 911 784 550
Predpredaj

Projekt by sa neuskutočnil bez výnimočnej podpory a pomoci našich blízkych, ktorým týmto posielame tiež ĎAKUJEME ❤❤❤ – Lada Pavelková, Alojz Krajčír, Viktória Krajčírová, Jana Tincová.